Vítejte u nás

Z diskuze...

Novinky

Výstava Křenovice 20.9.2009

Dnes jsme si udělali pěkný slunečný výlet do obce Křenovice u Brna, kde se konala nultá výstava voříšků a psů bez PP. Ze Zlína jsme vyjeli po šesté hodině ranní a zhruba po hodince a něco jsme dorazili do vesnice. Cvičák jsme našli s malinkými problémy, ale včas. Já a Fíbo jsme měli svou výstavní premiéru, jeli jsme s očekáváním, co se bude dít a jak to všechno dopadne. Velkou podporou nám byl Peťa s Dagem.

Na cvičáku jsme prošli kontrolou, zda jsme zdrávi, teda hlavně Fíbo, vybalili spoustu potřebných věcí a sedíc u auta psiska vedle sebe čekali jsme co se bude dít. Výstava začala kolem desáté hodiny a my čučeli jak to probíhá. Kontrola zubů, pes v pohybu, výstavní postoj, boj o místa :-)). Měli jsme opravdu dost času, než nás čekal souboj s konkurencí, tak jsme se venčili, bavili, okukovali ostatní haváky. Velkou radost jsem měla, když jsem zahlídla pána s československým vlčákem (můj tajný sen), a po dodání odvahy jsem vyrazila na čumendu a ptát se pána na moc věcí. Byl ochotný jak on i jeho pes Ramon, který byl hodně mazlivý, pohodový a krásný ( jen můj názor). Okolo dvanácté hodiny jsme s Fíbem vyrazili do kruhu s velkým elánem. Bylo nás celkem 6, v kategorii Pes bez PP nad 40 cm. Já a Fíbo, 2x labrador, RR, irský vlkodav, argentinská doga. Byly na nás dvě paní rozhodčí a hned nás prohnali, aby viděli jak se ty psiska nesou. Pak byl chvilku oddych a čekala nás kontrola zubů, výstavní postoj a trošku pohybu. Tak jsme nastoupili, a čekali jsme co nám zdělí za posudek, tož dobré. Fíbo je nádherný jen má malé předhrudí, jinak vše ok. A pak zase kolečka všichni spolem a postoje. Tož já jsme se soustředila abych toho zlaťáka dobře předvedla a najednou čumím a stojím tam sama a holky mi jdou třást rukou, že jsme První. No šok, radost slzičky a první místo. Prej k tomu nemají co dodat, že je nádherný, a výborně předvedený. Byla jsem teda velice příjemně překvapena, Fíbo spokojen, že má své odměny. A další zaskočení mé osoby, že máme počkat do závěreček o nejhezčího psa výstavy a absolutního vítěze. Tak jsme čekali, dočkali, nastoupili a ehjle vybojované místo Nejkrásnější pes bez PP. Ještě teď mi to nějak nedochází, obdrželi jsme medaili, pohár, granule, misku, kokina atd. No moooc věcí. I kdyby to nedopadlo takhle, budu na Fíba velmi pyšná, protože se fakt snažil, ani nečuchal fenečky, nic v kruhu neočural jako jiní pejsci a byl vzorný.

Akce byla hezky uspořádaná, každý něco obdržel i pejsek, který nevyhrál a kdybych měla posuzovat já, vyhráli by všichni, protože dle mě, je každý pes něčím nádherný. Můžu na závěr říct, že tam bylo báječně, atmosféra skvělá. A budeme se těšit na příště, na tu atmosféru, na ty příjemné lidi a originální pejsky.

P.S. Dík všem Lidem ze ZKO Křenovice za hezký den. A ten největší dík Fíbovi, příteli Peťovi a Dagovi .

Žádné komentáře