Vítejte u nás

Z diskuze...

Novinky

Tábor Svojanov

26.7.-3.8. 2008 Tábor Svojanov

 Celý týden jsme strávili já Fanča a Fíbo na letním výcvikovém táboře ve Svojanově. V den příjezdu jsme ještě necvičili. Čekalo nás ubytování a rozdělení toho co budeme cvičit. Organizaci toho co se bude, kdy a kde cvičit měla na starosti Stáňa Jansová a myslím, že se jí to skvěle podařilo. Paleta výběru výcviku byla pestrá: stopy, obrany, poslušnost, coursing, flyball a dogfrisbee. S Fančou jsme chodily na stopy, poslušnost a obrany. S Fíbem taky stopy, poslušnost a agility.

 Dle mého názoru každou sekci výcviku vedli ti správní lidi. Na obranách nám pomáhali Vašek Ullver, Libor Pavlík a figurantka Petra Zelníčková. Fanča se velmi zdokonalila i když obrany jsme začaly před nedávnem.

 V poslušnosti a stopách nám velel zkušený psovod Pavel Hrobař a mistryně mládeže Rakouska Romana Plívová. Oba mě svým laskavým přístupem podpořili dále na sobě a psech makat, i přes to, že to vždy nebylo jednoduché. Fíbo byl na stopách super, obloučky mu nedělají problém, jen s Fančou byl občas zádrhel, jelikož na stopách byla poprvé, ale vyšlapaný čtverec jsme zatím zvládly.

 Agility vedla moje spolunocležnice ( jen na pokoji) :-) a taky kamarádka z našeho cvičáku Iva Vranová. Skvěle nám začínajícím poradila co a jak s pejskem dělat na parkuru.

Od neděle nám začal "tvrdý výcvik". Od šesti od rána byly stopa pak poslušnost, agility a obrany. Po obědě zhruba do čtyř hodin jsme měli klid, takže jsme se čabrali ve vodě nebo odpočívali. Kolem čtvrté hodiny odpolední nás čekalo s Fíbem opět agi a pak obrany s Fanou.  Středa byl odpočinkový den. Měli jsme přednášku od pánů psovodů z nedaleké věznice Mírov s ukázkou vyhledávání drog psem v místnosti. Super.

 Na závěr tábora nás s Fíbem čekali malé závody v poslušnosti a agi. Fanča se ničeho neúčastnila, jelikož v pátek začala poprvé hárat a byla docela vyjevená. V agi jsme skončili poslední, ale i tak byl Fíbo moc šikovný, že to zvládl. A na poslušnosti dle ZOP jsme si to vynahradili, byli jsme 4. z 10 psů.

 Všem moc děkuji za trpělivost a pomoc při výcviku a samozřejmě taky za dobrou organizaci.  Za rok ať se sejdeme zase :-)).

Fotky najdete na adrese www.maru82.rajce.net. Fotografovala Iva Vranová. Děkuji.

Žádné komentáře